BAYDAR VE ÖZBEK AİLELERİ İSTANBUL’DA TAZİYELERİ KABUL ETTİLER      

         Narinkale Gazetesinin sahibi ve Merhum Hacı Abdullah Baydar’ın oğlu Nihat Baydar’ın 20 Ocak 2008 tarihinde ani bir kalp krizi sonucu 47 yaşında  vefatı ve Merhum Hacı Rıza Eryılmaz’ın dayızadesi Neşet Özbek’in 23 Ocak 2007 tarihinde Ankara‘da vefat etmesinden sonra, İstanbul’da ki Doğubayazıtlı’lar Derneği, (BAYDER) Merhumların yakınlarına taziyede bulunmak isteyen  hemşeri, dost, arkadaş, komşu  ve akrabalarını 02 Ocak Cumartesi ve  03 Ocak 2008 Pazar günleri Aksaray Küçük Langa caddesindeki lokalinde misafir etmiştir.

        Taziyeleri, aile büyüklerinden Vehbi Baydar, Ağrı Milletvekili Doç.Dr Yaşar Eryılmaz, Ömer Baydar, Mehmet Dönder, Ertuğrul Eryılmaz , Ferit Özbek, Nihat Özbek, Ok.Md.Yavuz Baydar , İbrahim Dumlu, Nazif Baydar, İbrahim Eryılmaz, Mustafa Aytaş, Halit Baydar, Av Yavuz Baydar, Kemal Baydar, Dr Aziz Kaya, Ahmet Dursun, Doç Dr.Uğur Dursun,Tahsin Sezgin, Hüseyin Özen, Fettah Yıldırım, Ali Baydar ve kalabalık bir aile topluluğu kabul etmiştir. (Eski Belediye Başkanı Osman Baydar ve Murat Baydar, Doğubayazıt’dan henüz dönmediğinden taziye töreninde bulunamamışlardır.)

        Taziyenin herhangi bir izdihama neden olmaması için başta Dernek Başkanı Sadullah Demirbaş ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Dumlu, Sait Oral,  Sait Karakurt, Abdurrahman Karaduman, Abdullah Özcan, Orhan Oruç, Sinan Dumlu, Abdullah Semetay ve Av.Muhammet Karaboğa büyük bir özveri ile tertip, düzen ve insicam içerisinde konukseverliğin en güzel örneğini göstermişlerdir. Onlarca gencin hizmet sunduğu, İstanbul’da ikamet eden ve çevre illerden gelen  yüzlerce misafirin ağırlandığı taziye töreninde, merhumların ruhlarına fatihalar okunmuş, acıların paylaşılması sağlanmıştır.

         BAYDER’in bu hizmeti aileler ve konuklar tarafından takdirle karşılanmıştır.

       Merhumlara tekrar Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dileriz. Taziyeye iştirak etme zahmetinde ve lütfunda bulunan dost ve hemşerilerin hayırlarının kabul edilmesini diler, bu organizasyona öncülük yapan BAYDER yöneticilerini kutlarız.